Середа, 2024-04-24, 10:36 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

САЙТ ВОЛОДИМИРІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Урок фізики,проведений в 9 класі
2016-01-24, 7:01 PM

Тема: Послідовне і паралельне з’єднання провідників.

Мета:

  • вивчити закони послідовного і паралельного з'єднання провідників; навчитися застосовувати ці закони у розв'язуванні задач; навчитися креслити схеми електричних кіл з різним типом з'єднань;
  • розвивати пізнавальну діяльність учнів, формувати вміння роботи в малих групах;
  • підтримувати інтерес до предмета, розвивати логічне мислення.

 

Основні поняття і терміни: спад напруги, джерело струму, споживачі електричної енергії, сила струму, напруга, опір, закон Ома.

Особа у фізиці: Георг Сімон Ом.

Обладнання: підручник, проектор, екран, презентації, картки із завданнями.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

 

Структура уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація (експрес повторення з використанням презентації «Повторення»).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (використання презентації «Нова тема»).

ІV. Закріплення знань учнів (інтерактивні вправи).

  1. Об’єднання в групи.
  2. Виконання завдання.

V. Підбиття підсумків (джерело знань).

VІ. Домашнє завдання.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація (експрес повторення з використанням презентації «Повторення»).

Запитання на слайдах

  1. Що взято за напрям струму? (Умовно вважають напрям руху позитивних зарядів.)
  2. Що називають постійним   електричним
    струмом? (Упорядкований рух електричних зарядів з постійною швидкістю.)
  3. Що називають джерелом струму? (Пристрій із двох заряджених тіл (електродів), між якими підтримується постійна напруга.)
  4. Які джерела електричного струму вам відомі? (Електрогенератори, електростанції, гальванічні елементи, акумулятори тощо.)
  5. Назвіть споживачів електричного струму. (Комп'ютери, нагрівальні прилади, лампи.)
  6. Умови існування електричного струму. (Наявність вільних заряджених частинок та існування сил, які діють на ці частинки.)
  7. Сформулюйте закон Ома. (Сила струму на ділянці кола прямо пропорційна прикладеній напрузі та обернено пропорційна опору цієї ділянки.)

 

(Після перегляду цього слайда учень зачитує повідомлення про Ома.)

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Проблема.
  2. Представлення теми і мети.
  3. Дерево знань. На яблуках відповіді на запитання «Чого ви навчилися на цьому уроці?»
  4. Послідовне з’єднання:
    • Визначення
    • Вивід формул
    • Схематичне зображення кола
    • Застосування і недоліки послідовного з’єднання (підручник ст.71)
  5. Паралельне з’єднання:
    • Визначення
    • Вивід формул
    • Схематичне зображення кола
    • Застосування і недоліки послідовного з’єднання (підручник ст.81)

 

ІV. Закріплення знань учнів

  1. Робота в групах.
    • Практичне завдання групам;
    • Завдання групам.
  2. Застосування законів з’єднання для розв’язку задач.
  • Вправа 13, задача 1

  Дано:

R = 650 Ом

R1= R2= 15 Ом         R = R1 + R2 + R3  

                                  R3 =  R – (R1+ R2)

R3 – ?                        R3 = 650 Ом (15 Ом +15 Ом)= 35 Ом    

                                  Відповідь: 35 Ом.

 

 

 

  • Вправа 14, задача 2

Дано:              

R1 = 100 Ом      U = IR  

R2 = 150 Ом   

I = 2.4 А

U – ?

 

 

                          Відповідь: 144В.

 

  • Задача (на слайді)

Дано:

R1 = 4 Ом       R = R5 + R6

R2 = 10 Ом     R5 = R1 + R4

R3 = 15 Ом    

R4 = 8 Ом        R6 =

R – ?              

                         R5 = 4 Ом + 8 Ом = 12 Ом

                         

                         R6 =                   = 6 Ом

                       

                          R = 12 Ом + 6 Ом = 18 Ом

                          Відповідь: 18 Ом.

 

  1. Учні роблять записи на яблуках.

 

V. Підбиття підсумків.

  • Вивчили закони послідовного та паралельного з’єднання;
  • Навчилися складати електричні кола з умовних позначень;
  • Зуміли застосувати закони з’єднань для розв’язання задач.

VІ. Домашнє завдання.

       Вивчити §13-14

       Підготуватися до лабораторної роботи №6 ст. 77

 

 

 

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: lostik79
Переглядів: 439 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz